אודותינו

עזרא ובן פרג׳

חנות וסטודיו לצילום בעופר הקניון הגדול בפתח תקווה

על הסיפור של עזרא ובן פרג' צריך להסתכל דרך עדשת המצלמה. החנות שהוקמה ב-1987 ברחוב חיים עוזר בפתח תקווה ושילבה בין שירות לקהל לבין מעבדה לצלמים מקצועיים, התקדמה בשנת 1999 אל הקניון הגדול של העיר ושמרה על צביון אישי ונוסטלגי גם בעידן הדיגיטלי.

המייסד עזרא פרג' ז"ל הביא איתו למקצוע ידע עצום, שאותו תרגם לניהול מעבדות של מאות אנשים בתקופה שהפיתוח נעשה באמצעות מכונות תעשייתיות גדולות. פרג' האב היה פנומן בתיקוני צבעים, הבין את הפיתוח הכימי וגם היה בין הראשונים שצעד עם הקדמה ועבר לדיגיטל עם הבאת ה"מיני לאב" לארץ, שאפשרה פיתוח תמונות תוך שעה.

לצדו, בנו הבכור בן פרג', שנכנס אל העסק המשפחתי לפני כ-30 שנה אחרי שנים שבהן שירת כצלם צבאי בעיתון ב"מחנה" וצלם עיתונות במגוון כלי תקשורת בארץ. בן הוא בוגר המכללה לצילום "ויצו" צרפת, צלם אמנותי ומורה לצילום במסגרות שונות. הוא למד מאביו את הידע המקצועי הנרחב, ומלמד את רזי הצילום והפיתוח במגוון סדנאות.

התוצרים המלווים את עזרא ובן פרג' כבר מעל 35 שנה ייחודיים להם וכוללים מכונות פיתוח האנלוגיות לפילם, סורקים מקצועיים המשמרים את הזכרונות, מחלקת גרפיקה שמשחזרת תמונות שנפגמו, העברת מדיות מקלטות טייפ, VHS ועד סרטי 8 מ"מ למדיות דיגיטליות ודיסק און קי ועוד.

החנות של עזרא ובן פרג' משלבת כיום את העולם הדיגיטלי והאנלוגי. תוכלו למצוא בה סטודיו גדול המשמש לצילומי תדמית ומוצרים לצד מתנות ואת כל סוגי ההדפסות על קנבס, בלוקים, אבן ועץ.
כיום מנוהלת החנות על ידי בן פרג', השומר על המסורת המשפחתית ועל היחס האישי ההופך כל זיכרון צילומי למסע של געגוע.

עזרא ובן פרג', הקניון הגדול של פ"ת, ז'בוטיסקי 72

עזרא פרג' פורטרט עצמי (מייסד החברה)